Florbalisté ovládli MS přebor mužů

01.05.2024

Neděle 28. dubna 2024 se zapíše zlatým písmem do kroniky šenovského florbalu. Družstvo mužů se raduje z vítězství v Moravskoslezském přeboru a z postupu do druhé nejvyšší regionální soutěže!

Karty byly rozdány jasně. Ke kýženému úspěchu bylo potřeba uhrát v závěrečných zápasech alespoň dva body. Ačkoliv jsme za protivníky měli týmy z chvostu tabulky, bylo zřejmé, že nás ve sportovní hale Střední školy technické a dopravní v Ostravě-Vítkovicích nečeká nic jednoduchého.

TJ Sokol Šenov - FBC Spartak Bílovec B  2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Kroček (Sihlovec), 8. Ptáček (Procházka) P. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

TJ Sokol Šenov: Waniek - Sihlovec, Ptáček, Kokošínský, Procházka, Sasin, Kratochvíl - Poncza, Kroček, Tomešek - Blokesch, Habr, Chrapek - Jirušek, Kunčický

V prvním utkání, které se hrálo netradičně až v nedělním odpoledni, se proti nám postavil soupeř z Bílovce. Od úvodu byla na našich hráčích patrná nervozita, která v kombinaci s horším povrchem "Dopravky" zapříčinila, že zápas příliš florbalové krásy nenabídnul. Přesto jsme se po první třetině mohli radovat z vedení 2:0, ke kterému nám vlastními brankami dopomohl soupeř (oficiální zápis neuvádí přesné informace - pozn. autora).

Hned na začátku prostřední části jsme ale po hrubé chybě a nepokrytí předbrankového prostoru inkasovali a Bílovec nadále kousal. I vlivem úprav v sestavě se náš výkon zlepšil, ale když už jsme si vypracovali šance, nebyli jsme schopni je proměnit. Naštěstí ani soupeř neměl seřízenou mušku a co šlo na branku, Libor Waniek pochytal. Díky obětavému výkonu při hře Bílovce bez gólmana jsme nejtěsnější vedení uhájili a zajistili si tak ziskem tří bodů první místo v tabulce už v tomto utkání.

TJ Sokol Šenov - 1. SC TEMPISH Vítkovice B  3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Sasin (Kunčický), 25. Tomešek (Kroček), 34. Habr (Poncza). Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.

TJ Sokol Šenov: Koukal - Sihlovec, Ptáček, Kokošínský, Procházka - Poncza, Kroček, Tomešek - Blokesch, Habr, Kratochvíl - Kunčický, Sasin, Chrapek - Jirušek

Do zápasu proti Vítkovicím jsme mohli vstoupit uvolněně, zároveň jsme však chtěli zakončit sezónu vítězstvím. Mladí hráči soupeře nám od začátku zatápěli svou rychlostí a šikovností, a tak se hrálo oproti předešlému utkání v daleko vyšším tempu. Úvodní část nabídla po jednom gólu na každé straně. Povedená střela Ondřeje Sasina znamenala naše vedení, soupeř však záhy vyrovnal.

Ve druhé třetině jsme po čtyřech minutách dostali možnost přesilové hry. Ale nejen, že jsme ji nevyužili, naopak jsme v jejím závěru v signalizované výhodě z rychlého kontru inkasovali. Do závěrečného dějství jsme tak vstupovali s jednogólovým mankem. To ihned smazal svým důrazem po obkroužení branky Tomáš Tomešek.

I nadále se hrál rychlý a tvrdý florbal. Necelé čtyři minuty před koncem mohly jít Vítkovice do vedení, když dostaly možnost trestného střílení. Jaroslav Koukal byl ale proti, střelce doslova zhypnotizoval a ten tak v podstatě nezakončil. O několik desítek vteřin později připravil Roman Poncza krásnou individuální akcí vítěznou branku pro Tomáše Kratochvíla. Samotný závěr nám soupeř ulehčil svou nedisciplinovaností a po závěrečném klaksonu tak mohla naplno propuknout radost z dosaženého sezónního úspěchu.

Po obdržení poháru, týmové fotografii a oslavách v útrobách haly jsme se přesunuli do přilehlých restauračních zařízení, avšak vzhledem k termínu vše proběhlo v poklidném duchu. Vynahradíme si to jistě na tradiční akci k zakončení sezóny. Po ní nás čekají ještě dva letní turnaje, ale nejen o tom už více v připravovaném sumáři pro šenovský Oběžník...