Ohlédnutí za pochodem

14.05.2024

Jubilejní dvacátý ročník Pochodu Olgy Kačorové je za námi. Ve středu 8. května 2024 se na téměř sedmikilometrovou trasu Šenovem, Bartovicemi, Radvanicemi a Petřvaldem vydalo celkem 67 osob širokého věkového rozpětí a několik čtyřnohých kamarádů.

Od deváté hodiny ranní se v areálu staré školy postupně scházeli a prezentovali jednotliví účastníci, kteří měli rovněž možnost zhlédnout aktuální expozice šenovského muzea. Děkujeme tímto ještě jednou paní ředitelce Simoně Slavíkové za jeho zpřístupnění.

Po krátkém zahájení a tradičním vyhlášení nejstaršího a nejmladšího účastníka pochodu (letos byli oceněni zástupci ročníků 1941 a 2020) se za příjemného jarního počasí vydala skupina na trasu. Tempo si každý nastavil dle svých možností. Srocení proběhlo během dvou přestávek - nejprve v útulném areálu u bartovické základní školy a poté u rybníků Bučina, kde nastal čas i na společnou fotografii.

Z tohoto místa už zbývaly do cíle zhruba dva kilometry a ti nejrychlejší ho tak dosáhli krátce po poledni. Většina přítomných využila možnosti občerstvit se na konci trasy v restauraci Petřvalďanka, jejíž personál nápor zvládnul, což si určitě také zaslouží naše ocenění. Odtud už se každý po vlastní ose vydal vstříc dalšímu programu svátečního dne.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na příští ročník, který se uskuteční ve čtvrtek 8. května 2025!